GRABOWO. Wrześniowe spotkanie dyskusyjnego klubu książki przy filii bibliotecznej w Grabowie poświęcone było lekturze „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” Łukasza Grassa.

Nie miał niczego, a zdobył wszystko. Był na samym dnie, ale wzniósł się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze. „Najlepszy” to historia o niezwykłej, ponad czternastoletniej walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. Dzięki terapii i uprawianiu sportu bohater tej książki podniósł się i wygrał prestiżowe zawody Double Ironman w USA (prawie 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu). Jerzy Górski, były narkoman i monarowiec, a jednocześnie legenda polskiego triathlonu, jest symbolem walki z własnymi słabościami.

Historią Górskiego zainteresowała się również branża filmowa. W 2017 roku do kin wszedł film fabularny pod tytułem „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, z gwiazdorską obsadą.

Książkę polecamy dla każdego, komu brakuje motywacji albo ma jakąś pasję. Zwłaszcza młodym ludziom, do których bohater skierował słowa „Każde pokolenie młodych ludzi, które coś tworzy, wygra swoje życie, każde które będzie konsumowało... jest przegrane”.

BP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading