GOŁDAP. Od 1985 roku październik uznany został miesiącem świadomości raka piersi, którego nieodzownym symbolem jest różowa wstążka. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej pobudzać wyobraźnię i świadomość czyhających zagrożeń.

Statystki są przerażające i świadczą o tym, że badania profilaktyczne wciąż są bagatelizowane. Tylko w Polsce co roku walkę z rakiem piersi przegrywa blisko 5 tysięcy kobiet.

Gołdapskie Amazonki przypominają jak ważna jest profilaktyka raka piersi. Podkreślają, że najczęstsze wymówki pań, które niejednokrotnie kończą się tragicznie to: „To nie mój problem”, „Ja na pewno nie zachoruję”, „Nie mam czasu się przebadać”.

A wystarczy nauka właściwej samokontroli piersi, którą należy rozpocząć już w dwudziestym roku życia, albo i wcześniej. Powinna być ona powtarzana regularnie co miesiąc, mniej więcej tego samego dnia cyklu. Samobadanie trwa najwyżej 10 minut i może uratować nasze życie. Każda zauważona zmiana powinna być niezwłocznie skonsultowana z lekarzem

Gołdapskie amazonki zapraszają wszystkie chętne panie na październikowe spotkania w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gołdapi. Głównym tematy spotkań to edukacja na temat raka piesi: profilaktyka i leczenie, ale również dobra zabawa i nowe przyjaźnie.

Serdecznie zapraszamy nowe amazonki.

Miejsce spotkań: Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi, ul. Jaćwieska 9, sala nr 17.

Terminy spotkań:

  • 1 października, godz. 15.00
  • 15 października, godz. 15.00
  • 29 października, godz. 15.00
    OPS w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading