GMINA GOŁDAP. Kolejny brudas dał o sobie znać. Jak informuje na facebooku Rowerowa Gołdap, budowlane śmieci wyrzucone zostały przy drodze rowerowej Green Velo między Grabowem a Główką. Może ktoś z czytelników wie, kto to wysypał? Jeśli tak, warto tą wiedzą podzielić się że Strażą Miejską (tel. 87-615-03-00, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

 

Przypominamy, że powstałe podczas domowych remontów odpady budowlane i rozbiórkowe mieszkańcy mogą dostarczyć do punktu dobrowolnego gromadzenia odpadów i stacji przeładunkowej w Kośmidrach itam je zostawić. Dotyczy to nie tylko tego rodzaju odpadów.

Zgodnie z regulaminem korzystania z usług publicznych świadczonych przez PGO „Eko-MAZURY” Sp. z o.o., mieszkańcy mogą przywozić w stanie posortowanym, nieodpłatnie, bez limitu wagi, następujące rodzaje odpadów:

 • papier
 • szkło opakowaniowe
 • metale
 • tworzywa sztuczne
 • odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, RTV i AGD
 • inne niż niebezpieczne odpady budowlane i rozbiórkowe niezawierające azbestu, papy, smoły
 • odpady wielkogabarytowe (meble, drewno itp.)
 • popioły
 • odpady niebezpieczne takie jak: lampy rtęciowe i świetlówki, termometry rtęciowe, zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lub częściowo wykorzystane leki, oleje odpadowe i tłuszcze jadalne
  zużyte opony

Podmiotami uprawnionymi do bezpłatnego przekazania odpadów są osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, zamieszkujące na obszarze 12 gmin (w tym gmin Gołdap i Dubeninki) będących członkami Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna”, które dostarczą odpady pojazdami o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony i samodzielnie je rozładują. Rozładunek odpadów odbywa się pod nadzorem pracownika stacji przeładunkowej.

Stacja przeładunkowa w Kośmidrach jest czynna - jak wynika ze strony internetowej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach k/Ełku - w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9:00 - 17:00, zaś we wtorki i czwartki 7:00 - 15:00.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading