GOŁDAP. Gminne dożynki odbyły się wczoraj w Gołdapi. Impreza rozpoczęła się o 12:00 mszą świętą, zakończyła dziewięć godzin później dyskoteką z DJ Tomasem.

Na gości na parkingu przy tężni czekały stoiska przygotowane przez sołectwa, osoby prywatne, koła gospodyń wiejskich oraz firmy. Na szczególne uznanie zasługują sołectwa z gminy Gołdap, które zapewne w przygotowanie swoich stoisk musiały włożyć wiele pracy i pieniędzy, ale efekty były rewelacyjne.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy swoje prace przedstawiły cztery sołectwa. Zwyciężyło sołectwo Kozaki, drugie miejsce zajęło sołectwo Pogorzel, trzecie sołectwo Górne i sołectwo Juchnajcie. Konkurs na najładniejszy chleb (tak, to nie błąd, w tym konkursie smak chleba się nie liczył i nikt bochenków nie kosztował) wygrało sołectwo Jabłońskie. To samo sołectwo wygrało też konkurs na najładniejsze stoisko.

Muzycznie swoimi występami festyn urozmaiciły: Axel Proline, Vox i Shazza. Dożynki prowadził Jarosław Rynkiewicz z kapeli Przeroślaki.

 

 


Wyszukiwarka

Loading