GOŁDAP. W ramach współpracy służb mundurowych z naszego powiatu, gołdapscy policjanci zostali zaproszeni na festyn z okazji Święta Wojska Polskiego, który odbył się 15 sierpnia na targowicy.

Na policyjnym stoisku każdy mógł znaleźć coś dla siebie, uzyskać informacje przydatne w życiu codziennym i wpływające na poprawę bezpieczeństwa. Funkcjonariusze rozdawali różne gadżety odblaskowe (smycze, breloczki i opaski) oraz etui antykradzieżowe na karty zbliżeniowe. Seniorzy oprócz kamizelek odblaskowych uzyskiwali porady jak nie paść ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Osoby chętne mogły skorzystać z alkogogli i narkogogli, które symulują stan pod wpływem środków odurzających i nietrzeźwości. Na najmłodszych uczestników czekała policyjna maskotka sierżanta Bobra, która cieszyła się największą popularnością. Dzieci bardzo chętnie wsiadały też do policyjnego radiowozu i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Osoby nas odwiedzające mogły także uzyskać informacje dotyczące rekrutacji do służby w policji i bezpośrednio od policjantów dowiedzieć się, jak wygląda ta służba.

Ponadto w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” funkcjonariusze zwracali uwagę na poważne zagrożenia dla życia i zdrowia, jakie niesie zażywanie substancji odurzających.

KPP w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading