GRABOWO. 9 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki w filii bibliotecznej w Grabowie. Rozmawialiśmy o powieści Kim Holden pt. „Promyczek”. Większość uczestników była zaskoczona popularnością lektury, wysokimi ocenami i zachwytem internautów. Główna bohaterka jest osobą bez skazy, empatyczna, zabawna, pomocna, radosna, pełna miłości i przyjaźni dla wszystkich. W życiu spotykają ją same nieszczęścia, ale ona mimo tego ze wszystkim radzi sobie znakomicie.

Nienaturalnie wykreowana postać irytowała klubowiczów. Stwierdzili, że autorka sama przestraszyła się tak idealnej osoby i na końcu ją uśmierciła. Zarzucili pisarce zbyt długie czekanie na rozwój całej sytuacji i banalne dialogi. Pan Jan, jako jedyny, nie szczędził ciepłych słów pod adresem „Promyczka” (będąc wówczas w trakcie czytania lektury) i nie zniechęcą go negatywne opinie innych w ukończeniu tej książki. Klubowicze uważają jednak, że jest to „izauryzacja” literatury i literackie disco-polo. Szanujemy poglądy innych, cóż – de gustibus non disputandum est.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka