GOŁDAP. Za nami dwudziesta czwarta edycja Międzynarodowego Konkursu Krzyku. Krzykliwa impreza odbyła się dziś w „Leśnym Zakątku”, a jej organizatorami tradycyjnie byli: stowarzyszenie Gołdapska Rada Sportu i ośrodek wypoczynkowy „Leśny Zakątek”. Do udziału w rywalizacji zapisało się łącznie prawie dwieście siedemdziesiąt osób, ostatecznie krzyczało 118 pań i 108 panów. Czynili to do specjalnej aparatury. Organizatorzy przygotowli nagrody dla najlepszych piątek w kategorii pań i panów.

W kategorii kobiet wygrała Sylwia Kaźmierczak z Suwałk (131,6dB), drugie miejsce zajęła Anna Ratomska z Pogorzeli (131,5dB). Do wyłonienia trzeciego miejsca potrzeba była dogrywka, bowiem dwie panie uzyskały wynik 131,4dB. Wygrała ją Elżbieta Ratomska z Pogorzeli (132,3dB w dogrywce), która pokonała Urszulę Danielczyk z Gołdapi  (131,3dB w dogrywce). Piąte miejsce zajęła Monika Chodakowska z Białegostoku (131,3dB).

W kategorii panów wygrał Adam Sawiński z Poznania (134,2dB), drugie miejsce zajął Grzegorz Sienkiewicz z Białegostoku (133,9dB), trzecie Adam Puchalski z Gołdapi (133,5dB), czwarte Tomasz Lewandowski z Gołdapi (133,4dB). Do wyłonienia osoby, która zajmie piąte miejsce, była potrzeba dogrywka. Wygrał ją Jacek Rakowski z Gołdapi  (133,2dB, w dogrywce 133,8dB), który w dodatkowym krzyku był lepszy od Kamila Ratomskiego z Pogorzeli (133,2dB, w dogrywce 131,4dB).

Wręczono też kilka innych nagród, m.in. dla najmłodszego i najstarszego uczestnika, osób z najdalszego zakątka Polski i świata czy osób, które zapisały się jako dwudzieste czwarte. Tradycyjnie odbyła się loteria fantowa, serwowany był darmowy bigos, wśród publiczności były rozdawane różne gadżety i lody. Imprezę prowadził Stanisław Luty. Zakończył ją koncert zespołu Axel.

 

 


Wyszukiwarka

Loading