WARMIA I MAZURY. Straż Graniczna przypomina, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może się odbywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych - w przejściach granicznych. Apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek. Przypomina również, że obowiązuje całkowity zakaz wejścia i wjazdu na pas drogi granicznej tj. odcinek 15 metrów licząc od granicy państwa w głąb kraju.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych, np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię czy z bliska obejrzeć słupy Polski i Rosji. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w kodeksie karnym lub w kodeksie wykroczeń, w zależności od okoliczności czynu, zagrożone karą grzywny do 500 złotych bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat. (WMOSG)

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading