GOŁDAP. Każdy powód jest dobry, by się spotkać i wspólnie pobawić. Gołdapscy seniorzy ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów mieli w ubiegłym tygodniu aż trzy powody ku temu. 26 czerwca świętowali przypadające w ostatnich dniach początek lata, Dzień Ojca i noc świętojańską. O 13:00 spotkali się pod wiatą w „Leśnym Zakątku” i bawili się do wieczora. Przewodnicząca gołdapskiego koła tradycyjnie zaprosiła też osoby, które wspierają działalność związku. Na spotkaniu obecni byli więc m.in. starosta Marzanna Wardziejewska, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Gołdapi Józef Wawrzyn i burmistrz Tomasz Luto.

Jednym ze zwyczajów świętojańskich jest puszczanie kolorowych wianków na wodę. Takie wianki seniorki przygotowały i puściły na Jezioro Gołdap. Na prośbę szefowej związku Heleny Łukaszewicz wianek rzuciła również starosta. Przy okazji nad brzegiem akwenu panie zaśpiewały kilka piosenek, m.in. „Hej, Mazury!” czy „Wiła wianki”.

Pogoda tego dnia wyjątkowo dopisała biesiadnikom. Było bardzo ciepło i słonecznie.

Gołdapskie koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów cały czas zaprasza nowe chętne osoby do wstępowania w struktury organizacji. Siedziba koła przy ul. Partyzantów 31 (w budynku Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego, pierwsze piętro) otwarta jest poniedziałki i czwartki w godzinach 9-12.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading