GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na familijny spektakl plenerowy pt. "Graal". Odbędzie się on 6 lipca w parku w centrum Gołdapi. Początek o godzinie 17:00.

„Graal” to niezwykłe widowisko, które łączy w sobie elementy spektaklu plenerowego, słuchowiska oraz teatru tańca. Szczególna dbałość o warstwę dźwiękową zaowocowała formą słuchowiska, dzięki któremu widz ma możliwość przeniesienia się wraz z bohaterem do świata jego marzeń, pragnień i lęków. Wykreowane przez szczudlarzy monumentalne, ale barwne postacie zapełniają baśniowy świat, budząc grozę i śmiech. Jest to historia pewnego chłopca przedstawiona w formie baśni z morałem która ma posłużyć do ukazania dzieciom podstawowych wartości, których rodzice często zapominają przekazać. Mały chłopiec po przeczytaniu poruszającej książki wyrusza w świat w poszukiwaniu w poszukiwaniu świętego Graala, ponieważ chce posiadać coś niezwykłego, czego nie posiada żadne inne dziecko. Chce również przeżyć niepowtarzalną przygodę, którą na zawsze zapamięta. Jak się później okaże wędrówka zaprowadzi chłopca nie do Graala, a w głąb jego własnej duszy.

Widowisko „Graal” to nie tylko baśniowa przypowieść ukazująca najmłodszym najważniejsze wartości, ale także żywiołowe widowisko, które ogląda się z zapartym tchem od pierwszej minuty, aż do „opadnięcia kurtyny”. Wykonawca to Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”.

Dom Kultury w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading