GOŁDAP. Gołdapski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki 2018/2019. Był on jak zwykle bardzo pracowity i bogaty w różne wydarzenia. Dwa bądź trzy razy w miesiącu prowadzone były wykłady. W minionym roku obejrzeliśmy kilka filmów o tematyce i treści pasującej do naszego wieku np. "Praktykant" czy "Mów mi Vincent". Dużo czasu poświęciliśmy na pracę w sekcjach zainteresowań: informatycznej, brydża sportowego, literackiej "Z kulturą na ty", poetyckiej "Niektórzy lubią poezję", nornic walking, piosenki i żywego słowa, kulinarnej i rękodzieła. Braliśmy aktywny udział w życiu kulturalnym i społecznym naszego środowiska. Mieliśmy spotkania w naszej jednostce wojskowej, jak też częste spotkania wokalno-literackie organizowane wspólnie z Biblioteką Publiczną w Gołdapi.Wspólnie z Domem Kultury ubieraliśmy park z naszych wytworów (ławeczki, drzewa), a na moście zawiesiliśmy pajęczynę wykonaną z naszych serwetek. 11 listopada wzięliśmy udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, śpiewaliśmy pieśni żołnierskie i patriotyczne podczas gminnych uroczystości. Odbyliśmy szereg spotkań i wycieczek. W maju promowaliśmy nasze miasto i powiat na Lubelszczyźnie. Zwiedziliśmy Lublin, Zamość, Kazimierz, Nałęczów, byliśmy u ojca Mateusza w Sandomierzu. Zadanie zostało zrealizowane dzięki finansowemu wsparciu samorządu gminy. Na przełomie maja i czerwca zadbaliśmy o swoje zdrowie będąc w sanatorium w Truskawcu (Ukraina). Niedługo po powrocie uczestniczyliśmy w Obchodach Kultury Polskiej
na Laudzie i Żmudzi. To dzięki pani staroście i panu burmistrzowi, którzy wsparli nas finansowo. Godnie reprezentowaliśmy naszą ojczyznę, śpiewaliśmy polskie pieśni w trzech miejscowościach: Pacunele, Kiejdany i Poniewież. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Kowno.

18 czerwca zakończyliśmy rok akademicki. Część artystyczną przygotowała sekcje poezji i piosenki. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i pomagali w realizacji naszych zadań statutowych i z nami współpracowali, a są to: gmina Gołdap, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Biblioteka Publiczna w Gołdapi, Jednostka Wojskowa 4808, Dom Kultury w Gołdapi, Biblioteka Pedagogiczna w Gołdapi, Państwowa Szkoła Muzyczna w Gołdapi i inni. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku i do zobaczenia w nowym roku akademickim. W miesiącu sierpniu wyjeżdżamy do Mielna, a we wrześniu do Albanii.

Gołdapski Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

 


Wyszukiwarka

Loading