GRABOWO. 14 czerwca w filii bibliotecznej w Grabowie odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Rozmawialiśmy o felietonach Umberta Eco „Jak podróżować z łososiem”.

Opinie klubowiczów:

Felieton to moja ulubiona forma literacka. Każdy tygodnik zaczynam i kończę lekturą felietonu. W ten sposób deser smakuje dwa razy! Ciężko jest czytać felieton po felietonie, ale u Eco to duchowa uczta.

Felieton to porozumienie ducha, intelektu, serca i pisarza i czytelnika. Można się nie zgadzać, ale cenić trzeba. Kto jeszcze tego zbioru felietonów nie zna powinien je przeczytać i już tego zazdroszczę!

Krystyna i Jan

 

Felietony w wydaniu tak znakomitego pisarza są, wprawdzie humorystyczną, fotografią codzienności, lecz chwilami bardziej przypominają filozoficzne rozważania nad problemami zwykłego dnia. Chciałoby się powiedzieć, że forma troszkę trąci „przeintelektualizowaniem”, w dobrym tego słowa znaczeniu. Jak to u Eco. Czyta się je z ciekawością podzielając opinie autora nt. wszechogarniającego nas absurdu. Myślę, że lżejsza forma, prostszy język uskrzydliłyby je bardziej. Perełki, z dziurką...

Ewa

BP w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading