GOŁDAP. Z wizytą w Gołdapi gościł dziś minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Odwiedził Jednostkę Wojskową 4808, gdzie przekazał żołnierzom 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego dziewięć zestawów rakietowych Poprad. Mogą one razić samoloty, śmigłowce oraz drony oddalone o 5,5 kilometra, lecące nie wyżej niż 3,5 kilometra nad ziemią. Dzięki temu, że wykrywają statki powietrzne, używając zawansowanej głowicy optoelektronicznej, a nie radaru, są niemal nie do namierzenia przez nieprzyjaciela. Mariusz Błaszczak podkreślał, że Poprady to sprzęt z najwyższej półki, do tego produkowany w Polsce.

Minister obrony narodowej wziął również udział w odsłonięciu pamiątkowego kamienia w Rudziach. Postawiony został „w hołdzie tym, którzy oddali życie za Niepodległą i Wolną Ojczyznę” - jak głosi napis na umieszczony na kamieniu.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading