GOŁDAP. Dziś odbył się rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz”, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna w Gołdapi, wspierana m.in. przez Straż Graniczną, ekipę medyczną z 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego i grupę Rowerowa Gołdap.

Rajd rozpoczął się przy pomniku Immanuela Kanta. Tu była pogadanka policjantki o zasadach poruszania się rowerem oraz bibliotekarki, która przybliżyła postać Kanta. Później uczestnicy ruszyli w drogę do Puszczy Rominckiej do nieistniejącej już miejscowości Szyliny. Tam była pogadanka o zasadach poruszania się po strefie przygranicznej, a pod kamieniem Fritza Skowronnka przybliżona została postać tego mazurskiego pisarza. Następnie był powrót do Jurkiszek, gdzie pod leśną wiatą była meta rajdu.

Przy wiacie najpierw było pieczenie kiełbasek, a potem odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników, którzy w odpowiednim terminie przekazali organizatorowi kartę uczestnictwa. Jedną z nagród był rower dziecięcy. Był też konkurs, w którym trzeba było dokończyć tytuły książek.

W rajdzie uczestniczyło ponad 50 osób.

Przypominamy, że za tydzień będzie kolejny rajd rowerowy, tym razem organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi. Informacje o nim są tutaj. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

 


Wyszukiwarka

Loading