GOŁDAP. W Bibliotece Publicznej w Gołdapi zakończyły się „Warsztaty komputerowe 50+”. Zajęcia odbywały się cyklicznie od 7 listopada ubiegłego roku do 7 maja br. Ogółem szkoliło się 28 osób. Spotkaliśmy się 57 razy, co przekłada się na 114 godzin.

Zajęcia odbywały się na zasadzie swobodnych wykładów i zajęć praktycznych przy komputerach, jakie posiada biblioteka. Ocen nie było, podobnie jak i egzaminów. Jedynie można było ocenić instruktora. Tematyka obejmowała podstawy od włączenia komputera, obsługę myszki i klawiatury, obsługę programów po swobodne poruszanie się po internecie. Jak już nabraliśmy wprawy w obsłudze potężnego źródła wiedzy, jakim jest globalna wiedza zapisana na stronach internetowych, dostaliśmy tym samym umiejętność znalezienia odpowiedzi na nasze pytania, które nie mieliśmy kogo zapytać bądź pytając czuliśmy się niezręcznie. Internet daje nam tę możliwość, dlatego teraz osoby które zdobyły wiedzę jak serfować po sieci, wypłynęły swobodnie na szerokie wody wiedzy i informacji, którą jesteśmy zalewani. Już nie jesteśmy skazani na to, co daje nam tylko telewizja, radio czy prasa. Teraz każdy może wybierać informacje, które jego interesują. Internet otwarty dla wszystkich.

To jeszcze nie koniec warsztatów dla osób, które pozostały same z komputerem. Kolejne spotkania odbędą się w późniejszych terminach, o czym poinformujemy na stronie Biblioteki Publicznej w Gołdapi, plakatach rozwieszonych w mieście jak i w lokalnych portalach.

BP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading