GOŁDAP. 8 maja w ramach 16 Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyły się warsztaty plastyczno-literackie z pisarką Moniką Sawicką-Kacprzak, na które przybyli uczniowie klas 0b, 2c i 7a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

W przystępny sposób Monika Sawicka opowiedziała na czym polega praca pisarki, jak powstają książki, co jest ich inspiracją. Pierwsze dwie grupy miały warsztaty pt. „Kajtusiowe opowieści” nawiązujące do wydanych przez gościa publikacji o przygodach Kajtka, dzielnego i mądrego pieska. Monika Sawicka przeczytała również fragmenty książki, a później zadała pytania sprawdzające słuchanie ze zrozumieniem. Na zakończenie uczestnicy mieli za zadanie narysować ilustracje na temat przygód Kajtka. Autorka wybrała po trzy prace plastyczne z każdej klasy oraz aktywnych uczestników warsztatów, które nagrodziła książkami.

Siódmoklasiści uczestniczyli w warsztatach plastyczno-literackich pt. „Moja książka marzeń”. Związane oczywiście były z marzeniami. Tak więc zadanie, jakie przygotowała pani Monika dla młodzieży, to zrobienie własnej książki marzeń. W dwuosobowych zespołach tworzyli swoją własną książkę, w której mieli wyrazić samego siebie. Do stworzenia powieści mieli do dyspozycji wycinki z gazet. Miały one odzwierciedlać ich postać, to kim chcą być w przyszłości, jakie są ich zainteresowania, marzenia, życiowe cele. Powstały bardzo ciekawe i interesujące prace.

BP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading