GOŁDAP. 28 kwietnia na pl. Zwycięstwa odbędzie się impreza pn. „Eko-piknik - dziedzictwo natury i rzemiosła". Organizują ją Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny. Działanie jest realizowane z okazji Światowego Dnia Ziemi, który w tym roku obchodzony jest 22 kwietnia.

Organizatorzy zapraszają organizacje pozarządowe, instytucje kultury, szkoły, nadleśnictwa i inne podmioty zajmujące się szeroko pojmowaną ekologią i produktami lokalnymi do aktywnego uczestnictwa w dziewiątym „Eko-pikniku”. Jego celem jest promocja działań zgodnych z naturą, ekologicznym sposobem życia oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszego regionu. Podczas wydarzenia organizatorzy proponują wachlarz działań kulturalnych i edukacyjnych gwarantujących naukę i zabawę dla uczestników. Przygotowują prezentacje organizacji i instytucji zajmujących się gospodarką zasobami naturalnymi i ekologią, pokazami dawnych zawodów. Prezentacjom tym towarzyszyć będzie żywa etno muzyka. Podczas imprezy przewidziano przeprowadzenie zbiórki elektrośmieci. Każda osoba, która przyniesie elektrośmieć, dostanie sadzonkę rośliny lub inny gadżet ekologiczny.

Deklaracje udziału w „Eko-pikniku” do pobrania są na stronach organizatorów: www.powiatgoldap.pl oraz www.funduszgoldap.pl Na zgłoszenia e-mailowe czekają oni do 23 kwietnia.

 

 
Wyszukiwarka

Loading