GOŁDAP. 26 marca w Kinie Kultura odbyło się trzecie już spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego. Podczas seansu oglądano amerykański film „Kraina wielkiego nieba” w reżyserii Paula Dano. W projekcji uczestniczyło ponad 30 osób. Po filmie część z nich została, aby w miłej atmosferze podyskutować.

Bohaterowie filmu to rodzina Brinsonów (Jeanette, Jerry i ich syn Joe). Prowadzą pozornie idealne życie – wieczorne rozmowy przy piwie, wspólne słuchanie radia, kolacje, pocałunki ukrywane przed synem. Do czasu, kiedy Jerry traci pracę i Jeanette zostanie sama z rodzinnymi problemami. Wtedy zaczną wychodzić na jaw zaszłości, traumy, ukryte pragnienia i urazy. Dano ukazuje nerwicę amerykańskiej klasy średniej, rozpacz przemieści, ale także nieukierunkowaną tęsknotę za czymś niematerialnym.

Dom Kultury w Gołdapi oraz animatorki klubu Halina Jasińska i Aleksandra Król-Berut zapraszają miłośników ambitnego kina na kolejny pokaz, który odbędzie się 24 kwietnia. Obejrzymy libański film Nadine Labaki „Kafarnaum”, który zdobył m.in. nagrodę Prix du Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes i nominacje w kategorii najlepszy film obcojęzyczny do Oscara oraz Złotego Globu.

A. Król-Berut

 

 
Wyszukiwarka

Loading