GOŁDAP. 29 marca w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie lokalnego klubu kodowania. Uczestnicy poznawali Minecraft Education Edition.

Spotkanie to zbiegło się z coroczną kampanią „Tydzień z Internetem”. To ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All.Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już ponad milion osób. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.

Uczestnicy ochoczo przystąpili do działania i po chwili byli w wirtualnym świecie jaki daje im Minecraft. Na początku poznawali sposób działania gry, by dotrzeć do celu zajęć. Wcieleni w magów w grze mogliśmy dodawać za pomocą programowania potrzebne do zadania przedmioty.

Minecraft pozwala dzieciom kształtować wyobraźnię przestrzenną, rozbudzać ciekawość poznawczą, rozbudzać wiarę we własne siły i w miarę potrzeby uczyć efektywnej współpracy w grupie. Rozwija umiejętności planowania, podejmowania decyzji, logicznego myślenia, kreatywności, koncentracji itp. W trakcie zdobywają wiedzę z matematyki (algebra, geometria itp.), geografii (orientacja w terenie) i informatyki (programowanie).

Czas który upłynął na spotkaniu przy kodowaniu minął bardzo szybko, a uczestnicy rozochoceni światem wirtualnym niechętnie chcieli kończyć zajęcia. Zapraszamy na kolejne, które odbędą się 5 kwietnia o godz. 15:00 w pracowni komputerowej biblioteki.

BP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading