GOŁDAP. W weekend w Gołdapi odbyła się akcja szycia poduszek dla kobiet po mastektomii. To część ogólnopolskiej akcji "Serce od serca". Polega ona na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację kobiet po mastektomii na każdym etapie, zarówno zaraz po operacji, jak i wtedy, gdy operacja była wcześniej. Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. Poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku.

Podczas dwóch dni pracowało łącznie 35 osób. Trzeba było pociąć materiał, zszyć go, wypchać i gotowe poduszki zapakować w folię. Łącznie wykonanych zostało 250 poduszek. Trafią one w najbliższych dniach na oddziały onkologiczne do olsztyńskich szpitali.

Organizatorami akcji w naszym mieście byli: Domu Kultury w Gołdapi, Warsztat Terapii Zajęciowej w Gołdapi oraz Gołdapski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading