GOŁDAP. Włodarze z Gołdapi i związani z naszym regionem od pewnego czasu informują o różnego rodzaju o działaniach mających na celu przywrócenie połączenia kolejowego do Gołdapi. W sobotę te starania w ostrych słowach skomentował na facebooku Ryszard Adamczak - doradca ministra przedsiębiorczości i technologii, a w przeszłości m.in. pracownik Urzędu Miejskiego w Gołdapi.

Gdzie ta gołdapska kolej? Nie będę się rozpisywał, chociaż post ten piszę pod wpływem emocji. Chcę tylko zwrócić uwagę na brak skuteczności, niedbalstwo lub niechciejstwo pewnych osób. Pewni włodarze od dawna informują, że podejmują stosowne działania i rozmawiają z odpowiednimi osobami o powrocie kolei do Gołdapi. Powiedziałbym, że to się chwali, ale niestety nic konkretnego w tej sprawie się nie wydarzyło do tej pory. Wręcz przeciwnie!  Ogłaszane są kolejne ogólnokrajowe programy dla kolei, pomijające Gołdap.

 

Zwracam się do osób odpowiedzialnych za przyszłość naszego miasta. Zróbcie coś konkretnego w tej sprawie albo przestańcie mydlić nam oczy! Od dawna widzę zdjęcia ze spotkań, na których rzekomo odbywają się rozmowy o odbudowaniu linii kolejowej Gołdap – Olecko, a jasnych deklaracji, jak nie było, tak nie ma. Możliwości są trzy:
1. uczestnicy tych spotkań są rażąco nieskuteczni,
2. uczestnicy tych spotkań nie mają pojęcia, jak zabrać się do tematu,
3. celem tych spotkań jest jedynie wypicie kawy i poudawanie, że coś się robi.

 

Zapewnienia, że ktoś nad tym czuwa wkładam między bajki. Dlaczego? Poniżej zamieszczam linki do dwóch dużych programów kolejowych ogłoszonych w ciągu ostatniego roku, w których Gołdap nie znalazła się.Ryszard Adamczak


Czy przywrócenie połączenia kolejowego do Gołdapi ma sens? Czy władze Gołdapi skutecznie o to zabiegają, czy są to jednak działania pozorowane? Czy połączenie kolejowe do Gołdapi jest w ogóle potrzebne?

tel. 87-735-20-44
Zadzwoń na naszą automatyczna sekretarkę i podziel się swoją opinią na ten temat. 

 


Wyszukiwarka

Loading