GOŁDAP. „Stworzenie na Osiedlu I terenu sportowo-rekreacyjnego” oraz „Siłownie zewnętrzne we wsiach Skocze, Kozaki, Górne, Galwiecie” - projekty o tych nazwach wygrały w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego.
W pierwszym przypadku projekt zakłada powstanie na gminnej działce m.in. boiska do siatkówki, mini boiska do piłki nożnej, siłowni zewnętrznej, placu zabaw dla dzieci. Szacunkowa wartość inwestycji to 100.500 złotych. W drugim przypadku projekt zakłada dokładnie to, na co wskazuje nazwa - zamontowanie we wsiach Skocze, Kozaki, Górne i Galwiecie siłowni zewnętrznych. Szacunkowa wartość inwestycji to 49.500 złotych.
- projekt: Przebudowa i modernizacja istniejących placów zabaw we wsiach Babki i Żelazki
liczba otrzymanych głosów: 197
pomysłodawca: Jacek Kizik
szacunkowy koszt: 49.500zł
Projekt zakłada zakup i montaż urządzeń na placach zabaw w Babkach i Żelazkach. - projekt: Siłownie zewnętrzne we wsiach Skocze, Kozaki, Górne, Galwiecie
liczba otrzymanych głosów: 264
pomysłodawcy: Justyna Kowalczuk, Karol Szyszko, Kazimierz Kazaniecki, Maciej Kordjak
szacunkowy koszt: 49.500zł
Projekt zakłada zamontowanie we wsiach Skocze, Kozaki, Górne i Galwiecie siłowni zewnętrznych. - projekt: Stworzenie na Osiedlu I terenu sportowo-rekreacyjnego
liczba otrzymanych głosów: 556
pomysłodawca: Wioletta Anuszkiewicz
szacunkowy koszt:100.500zł
Projekt zakłada powstanie na gminnej działce m.in. boiska do siatkówki, mini boiska do piłki nożnej, siłowni zewnętrznej, placu zabaw dla dzieci. - projekt: Lekarze specjaliści dla gołdapian
liczba otrzymanych głosów: 127
pomysłodawca: Andrzej Tobolski (pomysłodawca nie pojawił się na spotkaniu)
szacunkowy koszt:100.500zł
Projekt zakłada sprowadzenie do Gołdapi 5 lekarzy: alergologa (2 wizyty), pulmonologa (3 wizyty), dermatologa (6 wizyt), reumatologa (6 wizyt) i laryngologa (4 wizyty), którzy będą świadczyli swoje usługi dla mieszkańców gminy. Przyjęcia mają być w piątki i soboty. - projekt: Plac zabaw dla niepełnosprawnych
liczba otrzymanych głosów: 89
pomysłodawca: Krzysztof Kalinowski
szacunkowy koszt: 100.000zł
Projekt zakłada zakup i montaż karuzeli i huśtawki dla osób niepełnosprawnych. Miałyby być one zamontowane na placu zabaw przy tężni. Mogłyby z nich korzystać osoby jeżdżące na wózkach dla inwalidów.
Łącznie w głosowaniu udział wzięły 1233 osoby (722 panie i 511 panów - mieszkańćów gminy Gołdap wieku powyżej 16 lat). 1200 głosów oddano przez internet, 33 głosy w formie papierowej.