GOŁDAP. Do komendanta powiatowego Policji w Gołdapi wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy z oddziału prewencji policji w Olsztynie, którzy pełnili służbę na stoku narciarskim w Gołdapi. Mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego jest wdzięczna za empatię i wsparcie, jakie dla jej 10-letniego syna okazali funkcjonariusze.

Ta historia miejsce późnym popołudniem w czwartek, ostatniego dnia stycznia. Chłopiec po dotarciu na szczyt stoku wystraszył się zmroku i dalekiej drogi w dół. Strach sprawił, że nie był w stanie samodzielnie zjechać na dół. Nie pomogły też prośby i pomoc ze strony mamy. Paraliż spowodowany strachem zwyciężył. W tym czasie i w tym miejscu służbę pełnili wówczas st. asp. Rafał Kwaterkiewicz i post. Łukasz Remba. Kobieta zwróciła się do nich o pomoc. Policjanci wykazując się empatią i zrozumieniem dla trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się chłopiec, uspokoili go i po kilkunastu minutach bezpiecznie sprowadzili ze stoku.

- Dzięki takiej postawie mogliśmy bezpiecznie kontynuować wypoczynek i zachowamy miłe wspomnienia z pobytu w Gołdapi. (...) Gratuluję Panu, że w waszych szeregach są wyszkoleni, a do tego tak pomocni funkcjonariusze - napisała w emailu kobieta.

 

 
Wyszukiwarka

Loading