POWIAT GOŁDAPSKI. Zakończyły się ferie zimowe w naszym regionie. Podczas tych dwóch tygodni gołdapscy policjanci dbali o to, aby przebiegały one przede wszystkim bezpiecznie.

W czasie trwania akcji "Bezpieczne ferie 2019" funkcjonariusze prowadzili działania, aby zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas wyjazdów i powrotów z ferii. Sprawdzali nie tylko wyposażenie i stan techniczny pojazdów, ale także wymagane dokumenty, dostosowanie przez kierowców prędkości do warunków panujących na drodze i przede wszystkim ich trzeźwość. Przez ten dwutygodniowy okres funkcjonariusze skontrolowali blisko 380 pojazdów. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Policjanci w 73 przypadkach ukarali kierowców mandatami karnymi, z czego ponad 50 było za przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze skontrolowali jeden autokar, kontrola stanu technicznego nie wykazała nieprawidłowości.

W okresie ferii zimowych na drogach powiatu doszło do 15 zdarzeń drogowych, w tym jednego z udziałem dzikiego zwierzęcia. Na szczęście nikt nie został ranny.

Funkcjonariusze odwiedzali także miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, gdzie przeprowadzali pogadanki dotyczące głównie bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

KPP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading