GOŁDAP. W niedzielę, 16 grudnia mogliśmy poczuć magię nadchodzących świąt. Wszystko za sprawą jubileuszowego X Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się w parku w centrum Gołdapi.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnie odśpiewanej kolędy. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali organizatorzy wydarzenia: starosta Marzanna Wardziejewska i prezes GFL Zbigniew Mieruński.

Mieszkańcy powiatu gołdapskiego, a także przybyli goście odwiedzali stoiska z choinkami, tradycyjnym jadłem i przepięknym rękodziełem. Po zakupach można było posilić się ciepłym bigosem i herbatą. Na najmłodszych czekały piernikowe warsztaty, elfy ze świątecznymi grami, a co najważniejsze mikołaj z suto wypchanym workiem słodyczy. Były anioły na szczudłach, pokaz ognia i rozbrzmiewające w tle kolędy. Magiczne chwile można było uwiecznić w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Podczas jarmarku wyłoniono również laureatów dwóch konkursów: na najładniejsze stoisko oraz na najpiękniejsze przebranie wśród osób dorosłych i dzieci.

Na scenie wystąpili: grupa 5-latków A z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi pod kierunkiem Moniki Jewdokimow i Anny Pik, Rominczanie z Dubeninek, Justyna Łaguna przy akompaniamencie Klaudiusza Nowiczenki, Aleksandra Sieczkowska, młodzież z grupy wokalno-tanecznej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi prowadzona przez Katarzynę Boruc, diabeł ziejący ogniem Mirosław Bobrowski oraz młodzież na szczudłach ze Stowarzyszania Partnerstwo Sztuk.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym wyjątkowym magicznym dniu.

Starostwo Powiatowe w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading