GOŁDAP. Policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zostali wyposażeni w nowe taktyczne kamizelki odblaskowe. Funkcjonariusze swoją pełnią służbę pełnią głównie na drodze, często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, dlatego muszą być widoczni podczas wykonywanych swoich czynności np. przy kontroli pojazdów czy też w trakcie obsługi zdarzeń drogowych, wypadków i kolizji. Dzięki tym odblaskowym kamizelkom zwiększy się bezpieczeństwo policjantów, a i dla kierowcy będzie łatwiej zobaczyć funkcjonariusza na drodze już ze znacznej odległości.

Sprzęt wykonany jest z trwałej, przewiewnej fluorescencyjnej siatki połączonej z kordurą. Ma dużo kieszeni i mocowań na sprzęt, z którego na co dzień korzystają funkcjonariusze np. na środki przymusu bezpośredniego oraz notatnik czy latarkę. Kamizelki zostały zakupione w ramach realizacji projektu „On, Ty i Ja - razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”, dofinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

30 listopada na ręce komendanta powiatowego policji w Gołdapi mł. insp. Dariusza Stachelka przekazali je starosta Marzanna Wardziejewska wspólnie z wicestarostą Andrzejem Ciołkiem.

KPP w Gołdapi
ON, TY I JA- RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO
Projekt dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań
„Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020
 

 
Wyszukiwarka

Loading