KRAJ/POWIAT GOŁDAPSKI. Zbliża się zima, okres szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz tych, którzy pozostają przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Policjanci prowadzą już wzmożone kontrole miejsc gromadzenia się osób bezdomnych, patrolują ogródki działkowe, opuszczone budynki i inne, rzadko odwiedzane miejsca.

Jednak nie do każdej osoby policjanci są w stanie dotrzeć, dlatego zwracamy się z apelem o reagowanie i informowanie służb porządkowych o każdym przypadku, gdy widzimy osobę narażoną na działanie niskich temperatur i potrzebującą pomocy.

Zwróćmy też uwagę na sąsiadów, zwłaszcza tych samotnych i starszych, czy w sposób właściwy są przygotowani do zimy. Mogą oni otrzymać doraźną pomoc w placówkach pomocy społecznej.

Miejsca, w których przebywają osoby bezdomne możemy również zaznaczać za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a każde zgłoszenie będzie zweryfikowane przez policjantów.

Nie pozostawajmy obojętni na los osób samotnych i bezdomnych, którym grozić może zamarznięcie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 możemy uratować czyjeś życie.

KPP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading