POWIAT GOŁDAPSKI. Na drogach niemal w całym kraju pogorszyły się warunki drogowe. Zła aura pogodowa dotarła również do naszego regionu. Jest ślisko, miejscami pada marznący deszcz ze śniegiem. Jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożniej.

Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami - im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

Apelujemy także do pieszych o rozwagę, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, nie przebiegali przez nią i nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu w pogodne dni wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

Pamiętajmy, że dodatkowym zwiększeniem naszego bezpieczeństwa będzie wyposażenie siebie i swoich dzieci w elementy odblaskowe.

KPP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading