GOŁDAP. Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie rady powiatu w Gołdapi w kadencji 2018-2023. Radni złożyli ślubowanie, wybrali też przewodniczącego i wiceprzewodniczących tegoż organu.Przewodniczącą rady została wybrana Anna Falińska (KWW Nasza Gołdap). Zaproponował ją Andrzej Ciołek (KWW Wspólna Gołdap).

- Pani Anna Falińska posiada odpowiednie przygotowanie i była radną w radzie miejskiej. Posiada odpowiednie doświadczenie, potrafi wsłuchać się w głos naszych wyborców i przetransponować je bardzo odważnie na język radnego. Od paru lat obserwuję pracę pani Anny Falińskiej w radzie miejskiej i uważam, że ta kandydatura znajdzie państwa uznanie - powiedział były już starosta uzasadniając swoją propozycję.

Anna Falińska otrzymała w tajnym głosowaniu 8 głosów. Jej kontrkandydat, którym był Leszek Retel (KWW Nasza Gołdap), otrzymał głosów 7.

Na stanowiska wiceprzewodniczących rady powiatu  zgłoszono dwoje kandydatów: Leszka Retla  i Małgorzatę Kuliś (KWW Dalszy Rozwój). Oboje nimi zostali, uzyskują poparcie większości radnych.

 

 
Wyszukiwarka

Loading