GOŁDAP. 19 listopada w Starostwie Powiatowym w Gołdapi młodzi ludzie debatowali z dorosłymi o dopalaczach i narkotykach. Celem spotkania pn. „Nie gaś życia dopalaczem” było pokazanie młodzieży, jakie zagrożenia niosą za sobą środki odurzające oraz jakie są konsekwencje prawne ich posiadania.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1 i 2 z Zespołu Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcącego z Gołdapi oraz zaproszeni goście, wśród których byli starosta Andrzej Ciołek oraz przedstawiciele sanepidu, Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi, straży miejskiej i straży pożarnej. Nie zabrakło również zastępcy komendanta powiatowego policji w Gołdapi mł. insp. Sylwestra Symonowicza, naczelnika wydziału prewencji i ruchu drogowego kom. Ryszarda Antolaka oraz Marty Andruczyk.

Podczas spotkania poruszono tematykę dotyczącą dopalaczy. Pani Ewa Bolewska z sanepidu w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na szkodliwość zakazanych środków na organizm młodego człowieka. Wskazała, jakie spustoszenie w organizmie wywołują dopalacze, które są mieszanką różnych chemicznych związków i potrafią trwale uszkodzić organizm lub nawet zabić.

Policjantka asp. szt. Marta Andruczyk w debacie mówiła o przepisach karnych zawartych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, informowała obecnych uczniów o sankcjach prawnych związanych z posiadaniem środków odurzających.

O uzależnieniach mówiła Agnieszka Zarzycka, psycholog z Ośrodka Pomocy Społecznej. Podkreślała, że żadne środki odurzające nie załatwiają problemów, mogą tylko doprowadzić do życiowych tragedii.

Debata została zorganizowana w ramach projektu „On, Ty i Ja - razem na szlaku bezpieczeństwa Powiatu Gołdapskiego” dofinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.
ON, TY I JA- RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO
Projekt dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań
„Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020
 

 
Wyszukiwarka

Loading