GOŁDAP. Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Filmowego „Wędrujące Ale Kino!”. Ze względu na trwający remont sali kinowej, tegoroczna edycja odbędzie się w hali OSiR.

Wielkich filmowych wrażeń mogą spodziewać się widzowie aż czterech grup wiekowych.

Najmłodsi uczestnicy „Wędrującego Ale Kino!” będą mieli okazję poznać Basię - kapitalny polski serial animowany, który okazał się filmową rewelacją na wielu polskich festiwalach. Siedmio-, ośmio- i dziewięciolatkowie, wraz z bohaterami jednej z części cenionej na całym świecie serii filmów o parze przyjaciół, Kacper i Emma na safari, wezmą udział w akcji ratowania małego lwiątka. Za sprawą wielkiego złego lisa, roztropnego prosiaczka, dzielnych kurczaków i innych animowanych zwierząt z francuskiego filmu nagrodzonego prestiżowym Cezarem także przeżyją niejedną przygodę.

Również widzowie w wieku 10-12 lat mają przed sobą sporo odkryć. Ich filmowymi przewodnikami będą chłopiec, który zapragnie dopłynąć do Ameryki zwykłą łodzią (nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Lucas we Frankfurcie nad Menem Wielka wyprawa Oskara) i dziewczynka marząca o karierze detektywa (Superagentka z nagrodą specjalną Ale Kino!).

Trzynastolatkowie i ich starsi koledzy, dzięki filmowi Storm. Opowieść o odwadze, przeniosą się do XVI-wiecznej Antwerpii. Tam spotkają nieustraszonego nastolatka, który zrobi wszystko, by ocalić ojca przed inkwizytorami.

Ciekawe, który z filmów najbardziej spodoba się widzom „Wędrującego Ale Kino!”? Przekonamy się o tym za sprawą plebiscytu przeprowadzanego podczas wszystkich festiwalowych seansów. Jego faworyt otrzyma nagrodę publiczności.

W ramach festiwalu odbędą się również warsztaty animacji, w trakcie których dzieci będą zastanawiały się nad relacjami człowieka z otoczeniem, ze społeczeństwem i naturą. Poznając podstawy animacji podkamerowej będą kreować animowane plakaty oraz filmy. Technika wykonania będzie oparta na kolażu gazet i zdjęć. Warsztatowa praca nad filmem zmobilizuje uczestników do współdziałania w zespole. Owocem pracy będą krótkie formy filmowe obrazujące spojrzenie dzieci na aktualne tematy.

13 listopada
9.00 - „Basia” - reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, czas trwania 50 min., Polska 2018
10.15 - otwarci festiwalu (15min.), „Wielki Zły Lis” - reż. Patrick Imbert, Benjamin Renner, czas trwania 80min., Belgia 2017
11.50 - „Superagentka” - reż. Karla von Bengtson, czas trwania 81min., Dania 2017

14 listopada
9.00 - „Kacper i Emma na safari” - reż. Arne Lindtner Næss, czas trwania 75min., Norwegia 2015
10.25 - „Wielka wyprawa Oskara” - reż. Torfinn Iversen, czas trwania 79 min., Norwegia 2017
12.00 - gala zamknięci festiwalu, „Strom. Opowieść o odwadze” - reż. Dennis Bots, czas trwania 105min., Holandia 2017

Dom Kultury w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading