POWIAT GOŁDAPSKI. Już jutro obchodzić będziemy święto Wszystkich Świętych, pojutrze Dzień Zmarłych. Udamy się na cmentarze, aby uczcić pamięć naszych bliskich. W związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi informuje, że jak co roku na terenie powiatu wystąpią utrudnienia w ruchu w okolicach cmentarzy, dróg dojazdowych i głównych ciągów komunikacyjnych.

Spodziewane utrudnienia nastąpią 1 i 2 listopada:

  • na drodze krajowej nr 65 na odcinku Gołdap - przejście graniczne w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej
  • na drodze 651 w Dubeninkach - cmentarz przy ul. Dębowej (dawniej Mereckiego)
  • na drodze wojewódzkiej 650, trasa Gołdap – Grabowo, cmentarz w Grabowie.

W trakcie tegorocznych działań „Znicz 2018” funkcjonariusze będą m.in. czuwać nad utrzymaniem płynności ruchu i udzielać informacji kierowcom o czasowych zmianach w organizacji ruchu, eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu.

Aby spokojnie spędzić trwający czas zadumy pamiętajmy o kilku zasadach:

  • portfele trzymajmy w zamkniętej, wewnętrznej kieszeni odzieży
  • nie zabierajmy na cmentarze większej kwoty pieniędzy niż jest to konieczne
  • ze względu na zmiany organizacji ruchu i związane z tym utrudnienia korzystajmy z udostępnionego autobusu komunikacji miejskiej
  • w razie użytkowania własnego samochodu prosimy stosować się do znaków i poleceń policjantów
  • ograniczmy prędkość i zachowajmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i innych miejsc o dużym nasileniu ruchu pieszych i pojazdów
  • parkujmy w miejscach tylko do tego wyznaczonych, umożliwmy swobodny ruch pieszym i innym pojazdom
  • nie pozostawiajmy w samochodach dokumentów, kluczy ani żadnych innych wartościowych rzeczy

Przypominamy kierującym, że w obrębie cmentarza przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi parking samochodowy usytuowany jest przy ul. Zadumy. Nie będzie możliwe parkowanie pojazdów na drodze dojazdowej do parkingu.

W Grabowie miejsca parkingowe znajdować się będą w okolicy cmentarza oraz na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na placu parkingowym w pobliżu szkoły podstawowej.

W Dubeninkach miejsca parkingowe znajdować się będą przy urzędzie gminy jak również na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można też parkować na dwóch bocznych drogach znajdujących się za cmentarzem.

Przypominamy, że na drodze krajowej nr 65 w kierunku przejścia granicznego z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej, jak również na drodze wojewódzkiej 651 w Dubeninkach przy cmentarzu przy ul. Dębowej (dawniej Mereckiego) będzie obustronny zakaz zatrzymywania się i postoju. Należy więc bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz znaków drogowych, gdyż każde przewinienie będzie przez funkcjonariuszy karane.

KPP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading