GOŁDAP. Wczoraj odbyła się 68 sesja rady miejskiej w Gołdapi. Miała uroczysty charakter. Podczas niej przewodniczący rady Andrzej Pianka i burmistrz Gołdapi Tomasz Luto podsumowali kadencję samorządu gminnego w latach 2014-2018. Obaj panowie podziękowali też radnym, przewodniczącym organów pomocniczych gminy, urzędnikom, dyrektorom placówek gminnych za ostatnie cztery lata współpracy.

Tomasz Luto wyraził się krytycznie o dobiegającej końca kadencji władz samorządowych, szczególnie o współpracy na linii burmistrz - rada miejska.

- Nie była to łatwa kadencja i nie były to łatwe cztery lata. Z tego chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę - twierdzi burmistrz. - Nie będę ukrywał, że z niecierpliwością czekałem na jej koniec, bo ta współpraca nie wyglądała tak, jak powinna wyglądać. Uważam, że powinno być bardziej merytorycznie, bardziej spokojnie, po prostu trochę inaczej.

Jak poinformował w trakcie obrad przewodniczący Andrzej Pianka, nie była to ostatnia sesja rady w tej kadencji. Najprawdopodobniej będzie jeszcze jedno jej posiedzenie.

 

 
Wyszukiwarka

Loading