GOŁDAP/RAJGRÓD. 20 października w okolicach Rajgrodu odbyły się zawody pt. "Pętla taktyczna". Polegały na pokonaniu odcinka ok. 20km w jak najkrótszym czasie z wykonaniem zadań na punktach kontrolnych. Na punktach czekały na śmiałków zadania typu: strzelanie z kbk AK, AR-15, rzut granatem do celu, ewakuacja medyczna, zagadki logiczne, składanie i rozkładanie broni, przeprawa linowa nad rzeką.

Do startu zgłosiło się ok. 100 osób, 13 drużyn rywalizowało między sobą, a poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Na starcie znalazły się drużyny polskie, amerykańskie, brytyjskie, rumuńskie oraz chorwackie. Nasza reprezentacja składała się z członków Związku Strzeleckiego Strzelec OSW Jednostki Strzeleckiej 1037 w Gołdapi: Kingi Zalewskiej, Patryka Salweckiego, Rafała Zawadzkiego oraz Kacpra Matusiewicza. Kilka pozostałych osób z naszej jednostki pokonało tę trasę, już nie na czas, a w ramach kwartalnego marszu kondycyjnego. W poszczególnych konkurencjach zajmowaliśmy miejsca mieszane: 2, 4, 7, 8. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy 6 miejsce.. Dla nas wygranym był każdy, kto pokonał tę trasę i walczył, a przy okazji była to znakomita forma integracji.

Organizatorem imprezy była Jednostka Strzelecka 1011 z Grajewa z jednostkami samorządowymi w ramach obchodów 100-lecia niepodległości. Opiekę nad grupą sprawowała dowódca JS 1037 st.sierż. ZS Eliza Mrzilek-Święcka oraz sekc. ZS Kamil Eksztajn.

Jednostka Strzelecka 1037 w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading