GOŁDAP. 20 października gołdapscy seniorzy licznie spotkali się na dorocznym balu w „Matrioszce”. Wszyscy mieli okazję dostojnie się wystroić, aby ten wieczór stał się wyjątkowy i niepowtarzalny.

Przewodnicząca związku Helena Łukaszewicz całą oprawę jak zawsze przygotowała zapinając wszystko na ostatni guzik, żeby jej podopieczni czuli się jak najlepiej. Na wstępie serdecznie powitała gości przybyłych z daleka: ze Śląska, z Suwałk, jak również zaproszonych gołdapskich włodarzy: burmistrza Tomasza Luto, starostę Andrzeja Ciołka, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Józefa Wawrzyna z małżonką, dyrektora OSiR Mariusza Kowalczuka z małżonką.

Wszak to seniorzy obchodzili swoje święto, to burmistrz Tomasz Luto miłym symbolicznym gestem obdarował panie seniorki czerwonymi różami. Był to miły niespodziewany gest, z którego panie były bardzo zadowolone.

Towarzystwo zwyczajowo ochoczo korzystało z darmowej, najlepszej rehabilitacji, jaką jest taniec. Były zabawy parami, w kółeczkach, solo. W międzyczasie klubowy zespół „Wrzos” zaśpiewał kilka piosenek specjalnie dobranych na tę okoliczność, co tradycyjnie podchwyciła cała sala i raz po raz przy stołach płynęły różne melodie znanych piosenek.

Jak zawsze Stefan Byro z Suwałk całe spotkanie uwieczniał na pamiątkę robiąc spontaniczne zdjęcia, a muzykę do tańca jako didżej osobiście dobierała i serwowała prezes Helena Łukaszewicz. Trzeba przyznać, że gołdapscy seniorzy umieją się bawić i cieszyć się wspólnymi spotkaniami - przecież to najlepsza fizyko- i psychoterapia.

Seniorzy teraz już czekają na kolejne integracyjne spotkanie, które odbędzie się 24 listopada w siedzibie Związku Emerytów, Rencistów i inwalidów. Wówczas bawić się będą z okazji andrzejek. (CBB)

 

 
Wyszukiwarka

Loading