SUWAŁKI/GOŁDAP. Wojciech Hołdyński pozwał w trybie wyborczym Andrzeja Tobolskiego. Poszło o apel, który A. Tobolski skierował do W. Hołdyńskiego podczas sesji rady miejskiej w Gołdapi oraz w komentarzu na jednym z portali internetowych.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Suwałkach w wydanym postanowieniu zdecydował, że obwiniony będzie musiał umieści na jednym z portali internetowych sprostowanie swoich słów. Do tego Andrzej Tobolski będzie musiał pisemnie przeprosić Wojciecha Hołdyńskiego. Przeprosiny o treści:

Przepraszam Pana Wojciecha Hołdyńskiego za to, że w kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi zarządzonymi na dzień 21 października 2018 roku rozpowszechniałem nieprawdziwe informacje o rzekomej kradzieży energii cieplnej przez pana Wojciecha Hołdyńskiego na szkodę Wspólnoty Mieszkaniowej Warszawska 1 w Gołdapi.

muszą być przez niego napisane i podpisane własnoręcznie.

Sąd postanowił też wydać A. Tobolskiemu zakaz dalszego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, zawartych w jego apelu, dotyczących kradzieży energii cieplnej jakiej miał się dopuścić W. Hołdyński.

Postanowienie sądu jest nieprawomocne. Andrzej Tobolski zapytany przez goldap.info, czy będzie się odwoływał, odpisał „tak”.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!