GMINA GOŁDAP. Pod koniec września interwencyjnie z pracownicą Urzędu Miejskiego w Gołdapi oraz strażnikami miejskimi odbieraliśmy trzy wygłodniałe, wychudzone, dzikie szczeniaki. Psiaki przebywały na wiejskiej, nieogrodzonej posesji wraz matką. Z naszych informacji wynika, iż żywiły się wyłącznie tym co znalazły w sadzie. Ich stan był przerażający. Około trzymiesięczne średniej wielkości psiaki były tak chude, że żebra i kości można było policzyć z daleka. Widzieliśmy już wiele tak zapuszczonych psów, ale obraz tych biednych szczeniaków wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Maluchy nie nawiązywały kontaktu z człowiekiem, bały się, trzymały się na dystans, brane na ręce wyły i skomlały. Nie okazywały jednak agresji. Ostrożnie dokarmialiśmy je oraz oswajaliśmy z człowiekiem.

Minęło już prawie dwa tygodnie, odkąd są u nas. Zaprzyjaźniły się już z opiekunami. Polubiły na tyle swój kojec, który okazał się dla nich oazą spokoju i pyszną michą dla każdego, że początkowo nie chciały z niego wychodzić. Wyglądają już na tyle dobrze, że możemy w końcu pochwalić się nimi i prosić Państwa o pomoc w szukaniu dla nich domów.

Psiaki uczą się już chodzić na smyczy. Zostały odrobaczone i odpchlone, oraz zaszczepione przeciwko chorobom szczenięcym. Maluchy będą średniej wielkości psami, podobnie jak ich matka, która nie jest duża ale ma masywną budowę ciała. Pomóżmy im odzyskać zaufanie do człowieka i odbudujmy ich mały psi świat.

Chcesz adoptować? Zadzwoń!
Schronisko dla Zwierząt w Kośmidrach
tel. 87-615-38-60 (w godz. 7:00-15:00)

 

 
Wyszukiwarka

Loading