GOŁDAP. Mł. insp. Dariusz Stachelek został dziś powołany na stanowisko komendanta powiatowego policji w Gołdapi. Przez ostatnie pół roku stanowisko to było nieobsadzone, a obowiązki komendanta pełnił mł. insp. Sylwester Symonowicz. Mł. insp. Dariusz Stachelek przeszedł do służby w Gołdapi z Olecka, gdzie był jeszcze do wczoraj zastępcą tamtejszego komendanta powiatowego policji insp. Andrzeja Żylińskiego.

Krótka uroczystość wprowadzenia nowego komendanta na stanowisko odbyła się dziś przed południem w KPP w Gołdapi. Wzięli w niej udział m.in. komendant wojewódzki policji w Olsztynie oraz przedstawiciele gołdapskich samorządów, lokalnych służb mundurowych, Prokuratury Rejonowej w Olecku i Sądu Rejonowego w Olecku.- Jednostkę tę znam - mówi mł. insp. Dariusz Stachelek. - Przez ponad 20 lat z obecnym komendantem powiatowym policji w Olecku i też komendantem powiatowym policji w Gołdapi razem pracowaliśmy i współpracowaliśmy. Andrzej Żyliński wprowadził mnie w tajniki tej jednostki. Pracowałem też z wieloma policjantami tej komendy, nasze drogi się przeplatały. Wiem, że jest tu doświadczona kadra.

Dotychczas pełniący obowiązki komendanta mł. insp. Sylwester Symonowicz powrócił na zajmowane wcześniej stanowisko tj. zastępcy komendanta powiatowego policji w Gołdapi.

 

 
Wyszukiwarka

Loading