GOŁDAP. Liczne grono gołdapskich seniorów spotkało się jak zawsze z własnymi koszyczkami, aby na łonie natury pożegnać lato. Była to świetna okazja, aby wspólnie się zobaczyć, pogadać, pośpiewać, a nawet potańczyć, bo to przecież super rehabilitacja psychiczna i fizyczna.

Na to radosne spotkanie ochoczo przybyli nasi gołdapscy włodarze: burmistrz Tomasz Luto i starosta Andrzej Ciołek, którzy to stwierdzili, że nikt tak nie umie cieszyć się każdą chwilą życia, jak to grono ludzi trochę starszych i trochę w średnim wieku.

Przewodnicząca gołdapskiego koła ZERiI Helena Łukaszewicz przygotowała pyszny bigos i kiełbaski na ognisko, na deser były pączki i każdemu czekolada z kwiatuszkiem na znak, że lato już za nami. Szefowa dbała, aby wszyscy świetnie się czuli i dobrze się bawili. To wszystko dla zdrowia.

Mężczyźni przygotowali ognisko, co doceniła pani Helenka wręczając im drobne upominki. Ot taki miły gest. Pan Burmistrz przybył również z drobnymi upominkami, specjalnymi dla seniorów, które wniosły dużo radości i zabawy.

Pogoda dopisała i każdy się cieszył ze wspólnego spotkania. Były różne zabawy, tańce w parach i kółeczkach. Związkowy zespół „Wrzos” wykonał kilka piosenek dobranych na tę okoliczność, co podchwycili wszyscy zgromadzeni, a echo niosło melodie po lesie.

Wszyscy rozstali się pełni optymizmu w oczekiwaniu na następne spotkanie, które odbędzie się 20 października z okazji "Dnia Seniora".

Wcześniej przewodnicząca koła zaprasza wszystkich podopiecznych na 8 października o godzinie 12 do siedziby związku na spotkanie z przedstawicielami starostwa i ZUS. Pracownicy ubezpieczyciela społecznego udzielać będą różnych porad. (CBB)

 

 


Wyszukiwarka

Loading