GOŁDAP. 7 września odbyła się siódma odsłona polskiej akcji społecznej „Narodowe Czytanie”. Zapoczątkowana w 2012 roku inicjatywa ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej. Po „Panu Tadeuszu”, „Zemście”, sienkiewiczowskiej „Trylogii” i innych wielkich dziełach nadszedł czas na „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, którego fragmenty w dwóch odsłonach zaprezentowali nam zaproszeni przedstawiciele służb mundurowych oraz osoby z instytucji publicznych.

„Narodowe Czytanie” poprowadził mjr Grzegorz Łapiński, który wprowadził publiczność w klimat spotkania.

Organizatorami tegorocznej edycji „Narodowego Czytania” byli: 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy, Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Gołdapi. Wydarzenie objęli swym patronatem burmistrz Gołdapi oraz starosta gołdapski. „Narodowe Czytanie” odbyło się na placu 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. Imprezę uatrakcyjniły występy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi. Dla zainteresowanych był również wystawiony sprzęt wojskowy, którym dysponuje gołdapski pułk.

Pomiędzy odczytami odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu ogłoszonego przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi na spot reklamowy promujący tegoroczne „Narodowe Czytanie”.

W wydarzeniu uczestniczyła społeczność lokalna oraz uczniowie gołdapskich szkół.

BP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading