Loading


GOŁDAP. 7 września odbyła się siódma odsłona polskiej akcji społecznej „Narodowe Czytanie”. Zapoczątkowana w 2012 roku inicjatywa ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej. Po „Panu Tadeuszu”, „Zemście”, sienkiewiczowskiej „Trylogii” i innych wielkich dziełach nadszedł czas na „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, którego fragmenty w dwóch odsłonach zaprezentowali nam zaproszeni przedstawiciele służb mundurowych oraz osoby z instytucji publicznych.

„Narodowe Czytanie” poprowadził mjr Grzegorz Łapiński, który wprowadził publiczność w klimat spotkania.

Organizatorami tegorocznej edycji „Narodowego Czytania” byli: 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy, Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Gołdapi. Wydarzenie objęli swym patronatem burmistrz Gołdapi oraz starosta gołdapski. „Narodowe Czytanie” odbyło się na placu 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. Imprezę uatrakcyjniły występy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi. Dla zainteresowanych był również wystawiony sprzęt wojskowy, którym dysponuje gołdapski pułk.

Pomiędzy odczytami odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu ogłoszonego przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi na spot reklamowy promujący tegoroczne „Narodowe Czytanie”.

W wydarzeniu uczestniczyła społeczność lokalna oraz uczniowie gołdapskich szkół.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!