GOŁDAP. 1 września minęło 20 lat od momentu, jak działalność rozpoczęło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi - spółka, której całościowym udziałowcem jest gmina Gołdap. Obecny jej kapitał zakładowy wynosi 18,65 miliona złotych, zaś zapasowy 463 tysiące złotych.

Dziś w „Leśnym Zakątku” odbyły się uroczyste obchody 20-lecia istnienia PWiK. Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do obecnych i byłych pracowników firmy. Prezes spółki Jarosław Dzienis wręczył byłym pracownikom okolicznościowe listy oraz upominki w postaci książek, pracującym zaś obecnie listy okolicznościowe i dla części nagrody finansowe.

W trakcie spotkania zaprezentowano, jak wygląda dziś sieć wodociągowa, jak wyglądała oczyszczalnia i jak jest obecnie modernizowana. Omówione zostały atuty uzdrowiska Gołdap. Wspomniano o innych inwestycjach PWiK, m.in. tej, dzięki której modernizowana jest obecnie ulica Bagienna. Wręczono też nagrody laureatom konkursu plastycznego „Sedes to nie kosz na śmieci”, zorganizowanego przez PWiK.

Oprócz pracowników PWiK w uroczystości wzięli także udział zaproszeni goście, w tym burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, radni, przedstawiciele spółek wodociągowych z okolicznych gmin, przedstawiciele firm współpracujących z gołdapską spółką. Na ręce prezesa skierowali oni gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu istnienia PWiK. Część oficjalna uroczystości zakończyła się obiadem i tortem. Po niej rozpoczęła się część nieoficjalna, integracyjna, skierowana do pracowników firmy.

 

 
Wyszukiwarka

Loading