GOŁDAP. Kto będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Gołdapi? Podczas różnych rozmów można usłyszeć różne nazwiska. Kilka osób potwierdziło mi potwierdziło, że zamierza to uczynić.

Publicznie start w wyborach już jakiś czas temu zadeklarował pan Andrzej Juchniewicz. Pytanie od udział w wyborach skierowałem do kolejnych osób, o których słyszałem, że planują ubiegać się o fotel szefa miasta. Plan taki potwierdzili mi: pan Andrzej Pianka i pani Wioletta Anuszkiewicz. O fotel burmistrza na 100% będzie ubiegał się obecny burmistrz pan Tomasz Luto. Pewnym kandydatem miał być też pan Wojciech Hołdyński. Jego start potwierdziło mi jego zaplecze polityczne. W czwartek zapytałem pana Hołdyńskiego wprost, czy potwierdza start. Nie potwierdził. Zaczął kluczyć, że jest na to jeszcze czas, że on sam nie wie, choć "między wierszami" widać było, jaka jest odpowiedź. Później przysłał SMS o treści „na pańskie pytanie odp. nie potwierdzam, ale nie jest to niezdecydowanie”. Wygląda to tak, jakby fakt ewentualnego ubiegania się o fotel burmistrza Gołdapi był dla pana Hołdyńskiego bardzo wstydliwy. Podczas czwartkowej sesji rady powiatu głos zabierał pan m.in. Marek Miros. W trakcie wystąpienia powiedział, że nie będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza.

Czas na zgłaszanie kandydatów na burmistrza komitety wyborcze mają do 26 września. To wtedy poznamy, kto ostatecznie wystartuje w walce o stanowisko "szefa" miasta.  (JR)

 

 
Wyszukiwarka

Loading