Loading


GOŁDAP. Kto będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Gołdapi? Podczas różnych rozmów można usłyszeć różne nazwiska. Kilka osób potwierdziło mi potwierdziło, że zamierza to uczynić.

Publicznie start w wyborach już jakiś czas temu zadeklarował pan Andrzej Juchniewicz. Pytanie od udział w wyborach skierowałem do kolejnych osób, o których słyszałem, że planują ubiegać się o fotel szefa miasta. Plan taki potwierdzili mi: pan Andrzej Pianka i pani Wioletta Anuszkiewicz. O fotel burmistrza na 100% będzie ubiegał się obecny burmistrz pan Tomasz Luto. Pewnym kandydatem miał być też pan Wojciech Hołdyński. Jego start potwierdziło mi jego zaplecze polityczne. W czwartek zapytałem pana Hołdyńskiego wprost, czy potwierdza start. Nie potwierdził. Zaczął kluczyć, że jest na to jeszcze czas, że on sam nie wie, choć "między wierszami" widać było, jaka jest odpowiedź. Później przysłał SMS o treści „na pańskie pytanie odp. nie potwierdzam, ale nie jest to niezdecydowanie”. Wygląda to tak, jakby fakt ewentualnego ubiegania się o fotel burmistrza Gołdapi był dla pana Hołdyńskiego bardzo wstydliwy. Podczas czwartkowej sesji rady powiatu głos zabierał pan m.in. Marek Miros. W trakcie wystąpienia powiedział, że nie będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza.

Czas na zgłaszanie kandydatów na burmistrza komitety wyborcze mają do 26 września. To wtedy poznamy, kto ostatecznie wystartuje w walce o stanowisko "szefa" miasta.  (JR)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!