GOŁDAP. Podczas kolejnego spotkania dyskusyjnego klubu książki, które odbyło się w Bibliotece Publicznej w Gołdapi, dyskutowano o książce „Kiedyś przy Błękitnym Księżycu” Katarzyny Enerlich.

Nocne awantury, pilnowanie i próbowanie bimbru, powtarzające się ataki padaczki alkoholowej ojca i dzieciństwo bez matki, która postanowiła uciec do Włoch – to tylko niektóre ze wspomnień Barbary. Oswaja je samotnie w kącie za kredensem, a i tak mają kolosalny wpływ na jej przyszłość. Gdy dowiaduje się o pewnym wypadku, zaczyna rozumieć przyczynę alkoholizmu ojca.

Miłości i zapomnienia szuka w ramionach licznych kochanków. Pragnie tylko, by mieli ciemne oczy jak jej tato... Chce być bardziej córką niż żoną i boi się utraty niezależności, przez to życie we dwoje sprawia jej trudności. Przeżywa wiele trudnych chwil, rozstań i rozczarowań zanim zrozumie, że ma prawo do bycia szczęśliwą. Gdy już będzie tylko swoja, otworzy się na świat, naturę i... kolejną miłość. Ale czy nie okaże się zakazana?

Biblioteka zaprasza wszystkie osoby zainteresowane do udziału w następnym spotkaniu DKK, które odbędzie się 21 września o godz. 16.00.

BP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading