Loading


GOŁDAP. W związku ze zbliżającym się terminem akcji ogólnopolskiej "Narodowe Czytanie”, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Biblioteka Publiczna w Gołdapi zrealizowała spoty i filmy we współpracy z 15 Gołdapskim Pułkiem Przeciwlotniczym dotyczące 44 tekstów Antologii Niepodległości. Do tych lektur gorąco zachęca para prezydencka. W liście Prezydent RP Andrzej Duda napisał: "Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi. [...] Zachęcam jednocześnie do czytania Antologii Niepodległości, przygotowanej z myślą o tym jubileuszowym roku. Prezentuje ona powstałe na przestrzeni wielu wieków utwory, zaliczane do kanonu polskiej literatury patriotycznej. Ufam, że wraz z Narodowym Czytaniem stanie się inspiracją do podejmowania wciąż na nowo debaty o sprawach Ojczyzny, o dawnej i o przyszłej Rzeczypospolitej".

W spotach i filmach występują osoby publiczne znane mieszkańcom powiatu gołdapskiego, m.in. włodarze miasta i powiatu, dyrektorzy szkół, placówek użyteczności publicznej, fundacji, proboszczowie parafii, służby mundurowe.

14 sierpnia br. pojawił się pierwszy spot zapowiadający listę Antologii Niepodległości. W następnych dniach do 6 września br. będą  kolejne spoty i filmy. Będą one dostępne na stronach: biblioteki bpgoldap.pl oraz na bibliotecznym facebooku, goldap.org.pl, goldap.info, goldap.pl, jednostek organizacyjnych gminy i powiatu. Zapraszamy do obejrzenia.

Finałem kampanii będzie "Narodowe Czytanie”, które odbędzie się 7 września br. na terenie 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi serdecznie dziękuje osobom za pomoc i wsparcie przy realizacji kampanii filmowej "Narodowe Czytanie”.

BP w Gołdapi 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!