Loading


GOŁDAP. Za nami 23 edycja Międzynarodowego Konkursu Krzyku. Impreza odbyła się wczoraj w „Leśnym Zakątku”. Do rywalizacji w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej zgłosiło się 160 osób, swoich sił spróbowało ostatecznie nieco mniej. Zadanie uczestnika polegało na krzyczeniu przez 5 sekund do aparatury pomiarowej, która podawała wynik w decybelach. Wśród pań zwyciężyła Jolanta Soroka, wśród panów Mariusz Kuklewicz - oboje z Gołdapi.

1. Mariusz Kuklewicz, Gołdap, 132,0dB
2. Marek karszyński, Gołdap, 131,7dB, w dogrywce 131,6dB
3. Adam Puchalski, Gołdap, 131,7dB, w dogrywce 131,4dB
4. Jacek Rakowski, Gołdap, 131,7dB, w dogrywce 131,3dB
5. Krzysztof Raczyło, Olecko, 131,6dB

1. Jolanta Soroka, Gołdap, 131,2dB
2. Elżbieta ratomska, Pogorzel, 131,1dB
3. Ewa Bolewska, Gołdap, 130,7dB, w dogrywce 130,6dB
4. Joanna Sienkiewicz, Białystok, 130,7dB, w dogrywce 130,5dB
5. Joanna Truszkowska, Ełk, 130,4dB

Pierwsze piątki w obu kategoriach otrzymały nagrody rzeczowe. Nagrody trafiły też m.in. do uczestników z najdalszego miejsca w Polsce, najmłodszego, 23 startującego w kategorii pań i 23 w kategorii panów. Była też rywalizacja rodzinna (mama, tata, dziecko), którą wygrała rodzina Bobrowskich (wynik łączny 390,3dB). Tradycyjnie już odbyła się loteria fantowa, serwowane były bezpłatne bigos, lody i lizaki. Licytowano też tort. Uzyskane za niego pieniądze mają być przeznaczone na mistrzostwa w układaniu puzzli, które odbędą się w listopadzie. Impreza zakończyła się muzycznym koncertem.

Organizatorami XXIII Międzynarodowego Konkursu Krzyku byli: Kompleks Wypoczynkowy „Leśny Zakątek” i stowarzyszenie Gołdapska Rada Sportu. Wydarzenie prowadził Stanisław Luty.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!