Loading


GOŁDAP. Na należących do gminy Gołdap ścieżkach pieszo-rowerowych i rowerowych pojawiło się nowe poziome oznakowanie. Ma one przypominać pieszym i rowerzystom, na jakim rodzaju ścieżki się znajdują oraz jak należy się zachowywać i którym pasem jechać lub iść.

Oznakowanie w ten sposób ścieżek było jednym w naszych wniosków podczas ubiegłorocznego spotkania z burmistrzem i urzędnikami z Urzędu Miejskiego w Gołdapi. Zależało nam na tym, bo chcieliśmy, by rzadziej dochodziło do niepotrzebnych uwag lub pyskówek między rowerzystami i pieszymi. Nie zawsze bowiem piesi patrzyli na znaki pionowe i jak gdyby nigdy nic dreptali środkiem po drogach rowerowych lub pasach dla rowerów, krzycząc na rowerzystów, że jeżdżą rzekomo jeżdżą po chodniku. Także niektórzy rowerzyści traktowali chodniki lub pasy dla pieszych za drogi rowerowe. Mamy nadzieję, że teraz dzięki oznakowaniu będzie większe zrozumienie między rowerzystami i pieszymi, i obie grupy będą właściwie się zachowywać.

Zarząd Dróg Powiatowych początkowo był również skłonny oznakować swoje ścieżki (nam zależało na oznakowaniu ul. Kolejowej i Wolności, a więc ścieżek pieszo-rowerowych na szlaku Green Velo). Ostatecznie tego nie zrobił. Dyrektor zasłania się brakiem środków, zbyt dużymi kosztami i wątpliwą potrzebą takiego oznakowania. Cóż, gdy ktoś nie jeździ rowerem to niekoniecznie rozumie, w czym tego typu oznakowanie może pomóc i jak poprawić bezpieczeństwo.

My ze swojej strony dziękujemy burmistrzowi i urzędnikom UM za dotrzymanie słowa i wykonanie oznakowania. Wierzymy też, że ZDP kiedyś dojrzeje (ewentualnie przekona do tego ich starosta Andrzej Ciołek) i poświęci te kilkaset złotych z własnego budżetu na oznakowanie wspomnianych powiatowych odcinków.

Rowerowa Gołdap
www.rowerowa.goldap.info
www.fb.com/rowerowagoldap

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!