GOŁDAP. Wczoraj w centrum Gołdapi odbyło się „Kartaczewo”. Impreza, która rozpoczęła się kilkanaście minut po godzinie 12 i trwała do wieczora, przyciągnęła bardzo wielu zwolenników polskiej potrawy, którą są kartacze. Tradycyjnie odbyły się mistrzostwa w ich jedzeniu na czas oraz konkursy o tytuł mistrzów kartaczy.

Mistrzostwa w jedzeniu kartaczy - wyniki

 • dzieci (1 kartacz):
  I miejsce Ala Kołodziejczyk, Rapa (1:01:78)
  II miejsce - Ania Wądołowska, Gołdap (1:09:43)
  III miejsce - Wiktoria Urbanowicz, Gołdap (1:21:65)
 • kobiety (1 kartacz):
  I miejsce - Teresa Perżyło, Gołdap (22:05)
  II miejsce - Maria Charkiewicz, Mieduniszki Wielkie (22:93)
  III miejsce - Partycja Karszyńska, Gołdap (24:99)
 • mężczyźni (2 kartacze):
  I miejsce - Jan Zarzecki, Gołdap (36:78)
  II miejsce - Patryk Janiszewski, Olsztyn (39:65)
  III miejsce - Daniel Domoradzki, Suwałki (52:11)

Tytuł mistrza kartaczy w kategorii kartaczy domowych po raz kolejny zdobyła Lucyna Sowul z Żytkiejm. Powtórka z przeszłości była też w kategorii restauracji, zakładów gastronomicznych i gospodarstw agroturystycznych. Po trzyletniej przerwie tytuł mistrzowski wrócił bowiem do baru „Młyn” w Baniach Mazurskich.

Na odwiedzających imprezę czekały stoiska z żywnością, rękodziełem i tzw. chińszczyzną. Dzieci mogły skorzystać z dmuchańców. U wolontariuszy można było wykonać tatuaże oraz pomalować twarz. Czas między konkursami na scenie wypełniały występy grupy Grająca Szafa. Na zakończenie na scenie wystąpił kabareciarz i aktor Grzegorz Halama.

Tegoroczne „Kartaczewo”, które prowadził Szymon Kozicz z Radia 5, zorganizowane zostało przez Urząd Miejski w Gołdapi i Dom Kultury w Gołdapi.

 

 

Wyszukiwarka

Loading