Loading


GOŁDAP. Wakacje w bibliotece dobiegły końca. Działania biblioteki były bardzo zróżnicowane. Były zabawy, wycieczki do instytucji w naszym mieście, gry planszowe, puzzle, malowanie, rysowanie, karaoke, gry i zabawy z użyciem robotów i tabletów oraz wspólne ognisko. W ciągu 4 tygodni zorganizowano 16 spotkań z udziałem 217 osób, podczas których każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

We wtorek, 24 lipca, odwiedzili nas funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Na wstępie dzieci posłuchały czym zajmuje się straż graniczna, jaka jest ich praca przymierzyliśmy kamizelkę, kask i kajdanki. Następnym elementem było zwiedzanie samochodu i oczywiście bardzo ważny punk spotkania gdzie dzieci mogły pogłaskać psa, który posłusznie wykonywał polecenia swego przewodnika. Jak się dowiedzieliśmy nikt tak normalnie nawet nie zbliżyłby się do psa w innych okolicznościach.

25 lipca, dzięki uprzejmości nadleśniczego i pracowników Nadleśnictwa Gołdap udaliśmy się do Lasu Kumiecie. Odbyły się zajęcia edukacyjne z questem, które poprowadziła pani Agnieszka. Na zakończenie questu czekało na nas płonące ognisko, pieczenie kiełbasek i rozmowy. Był to kolejny dzień wakacji spędzony na świeżym powietrzu z odrobiną nauki o skarbach leśnych.

W czwartek odbyły się zajęcia manualne pod okiem instruktor pani Zosi. Dzieci robiły portrety najczęściej swoich rodziców i znajomych, następnie ozdabiały koperty, w których dostarczyły portrety. Na zakończenie dnia każdy wykonał pejzaż na talerzu. Prace wykonane zostały różnymi technikami (malowanie, rysowanie, wycinanie).

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie „Wakacji w bibliotece” połączone ze słodkim poczęstunkiem, rozdaniem dyplomów, karaoke oraz wręczeniem nagród dla wszystkich uczestników wakacji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach wakacyjnych w bibliotece i zapraszamy na kolejne.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!