Loading


GOŁDAP. Wakacje w bibliotece dobiegły końca. Działania biblioteki były bardzo zróżnicowane. Były zabawy, wycieczki do instytucji w naszym mieście, gry planszowe, puzzle, malowanie, rysowanie, karaoke, gry i zabawy z użyciem robotów i tabletów oraz wspólne ognisko. W ciągu 4 tygodni zorganizowano 16 spotkań z udziałem 217 osób, podczas których każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

We wtorek, 24 lipca, odwiedzili nas funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Na wstępie dzieci posłuchały czym zajmuje się straż graniczna, jaka jest ich praca przymierzyliśmy kamizelkę, kask i kajdanki. Następnym elementem było zwiedzanie samochodu i oczywiście bardzo ważny punk spotkania gdzie dzieci mogły pogłaskać psa, który posłusznie wykonywał polecenia swego przewodnika. Jak się dowiedzieliśmy nikt tak normalnie nawet nie zbliżyłby się do psa w innych okolicznościach.

25 lipca, dzięki uprzejmości nadleśniczego i pracowników Nadleśnictwa Gołdap udaliśmy się do Lasu Kumiecie. Odbyły się zajęcia edukacyjne z questem, które poprowadziła pani Agnieszka. Na zakończenie questu czekało na nas płonące ognisko, pieczenie kiełbasek i rozmowy. Był to kolejny dzień wakacji spędzony na świeżym powietrzu z odrobiną nauki o skarbach leśnych.

W czwartek odbyły się zajęcia manualne pod okiem instruktor pani Zosi. Dzieci robiły portrety najczęściej swoich rodziców i znajomych, następnie ozdabiały koperty, w których dostarczyły portrety. Na zakończenie dnia każdy wykonał pejzaż na talerzu. Prace wykonane zostały różnymi technikami (malowanie, rysowanie, wycinanie).

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie „Wakacji w bibliotece” połączone ze słodkim poczęstunkiem, rozdaniem dyplomów, karaoke oraz wręczeniem nagród dla wszystkich uczestników wakacji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach wakacyjnych w bibliotece i zapraszamy na kolejne.

BP w Gołdapi