Loading


GOŁDAP. Jest już gorąco, a może być jeszcze cieplej. Nad Polskę mają bowiem wkrótce nadciągnąć tropikalne upały. Jeśli mają państwo wolną chwilę, zapraszamy do odpoczynku w strefie uzdrowiskowej nad Jeziorem Gołdap.

Przez cała dobę można bezpłatnie skorzystać z tężni. Po ścianach wypełnionych gałęziami tarniny spływa solanka wydobywana z głębokości 646 metrów. W obiekcie wytwarza się specyficzny aerozol, który pozytywnie wpływa na organizm, pomaga leczyć schorzenia górnych dróg oddechowych, nadciśnienie tętnicze czy alergie. By zobaczyć z góry strefę uzdrowiskową, można wejść na taras widokowy znajdujący się na tężni. Kosztuje to 4zł (dorośli) lub 2zł (dzieci pow. 7 lat).

Obok tężni jest pijalnia wód. Można w niej odpłatnie (2zł za kubek) napić się wody mineralnej lub leczniczej. Dostępna jest też grota solna. Seans trwa 45 minut, kosztuje 10zł od osoby dorosłej lub 5zł od dziecka powyżej 7 lat. Można też spędzić czas przy mini tężni. W tym wypadku wejście kosztuje odpowiednio 5zł lub 2,50zł. Dostępna jest też (bezpłatnie) sala wypoczynkowa, gdzie można w cieniu odpocząć, popatrzeć przez szklane ściany na okolice, a także obejrzeć film promujący Gołdap i uzdrowisko.

W pobliżu tężni dobiega końca realizacja dwóch inwestycji: mini golfa oraz placu zabaw, który jest de facto dużą piaskownicą z bardzo ciekawymi zabawkami. Niektórzy już korzystają z tych atrakcji, oficjalnie jeszcze nie są one jednak oddane do użytku.

Molo nad jeziorem wchodzi w taflę wody na kilkadziesiąt metrów. Można wypocząć siadając na znajdujących się tam ławkach. Gdy nie ma ludzi, towarzystwa dotrzymują spacerowiczom na pewno liczne ptaki, które lubią tu się kręcić. Dokarmianie ich nie jest jednak dobrym pomysłem. Niestety, kąpać się w tym miejscu nie wolno.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku prezentującego strefę uzdrowiskową.