Loading


GOŁDAP. Jak co roku dzieci z naszego miasta mają okazję uczęszczać na zajęcia organizowane w Bibliotece Publicznej w Gołdapi w ramach „Wakacji w bibliotece”.

3 lipca rozpoczęliśmy nasze spotkania od przedstawienia się i opowiedzenia kilku słów o sobie. Tradycyjnie spisaliśmy też wspólny kontrakt obowiązujący podczas zajęć, który wszyscy zaakceptowali swoim podpisem. Na zakończenie pierwszego dnia integrowaliśmy się grając w gry planszowe.

W środę odwiedziła nas pani policjantka Marta Andruczyk, która powiedziała o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz rozdała wszystkim dzieciom odblaski do zawieszenia na torby i plecaki. Po ciekawym i miłym spotkaniu z policjantką, jedna z bibliotekarek przeczytała wszystkim uczestnikom historię ze znanej kreskówki „Masza i niedźwiedź”, następnie urządziliśmy sobie mini kino biblioteczne, w którym królowały czworonożni przyjaciele człowieka - psy. Część dzieci wykonała też piękne prace plastyczne dla wojska w podziękowaniu za wycieczkę, na którą wybraliśmy się następnego dnia.

Podczas odwiedzin w 15 Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym pan mjr Grzegorz Łapiński w ciekawy i przystępny dzieciom sposób opowiedział o gołdapskiej jednostce wojskowej, pracy w wojsku i bezpieczeństwie narodowym. Dzieci z uwagą wysłuchały majora, a ciekawość wzbudziły u nich tradycyjne stroje przywiezione z misji w Iraku. Bibliotekarki z biblioteki klubu wojskowego zapewniły dzieciom wymagającą współpracy i skupienia zabawę z kolorowymi kubeczkami oraz pokazały swoje miejsce pracy. Dzisiaj dzieci czeka zabawa w kodowanie bez prądu oraz programowanie.

Wakacyjne zajęcia potrwają do 27 lipca. W dalszym programie zaplanowano m.in. zajęcia plastyczne, wycieczki i wspólne ognisko.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!